Najczęściej zadawane pytania

Jak długo można stosować Oritolin?

Oritolin można stosować tak długo jak Pacjent odczuwa taką potrzebę. Niemniej jeśli objawy nie ustępują po kilku dniach stosowania Oritolin skontaktuj się z lekarzem. Suchość błony śluzowej gardła, jak również suchy, uporczywy kaszel mogą być objawami wielu poważnych chorób.

Czym się różni oliwa spożywcza od tej, która zawarta jest w Oritolin?

Oliwki używane do produkcji oliwy pochodzą z specjalnie kontrolowanych upraw. W procesie produkcji oliwa jest oczyszczana i kontrolowana tak, aby spełniać wymogi standardów farmaceutycznych, opisanych w farmakopei. Oliwa jest kontrolowana zarówno pod względem cech fizykochemicznych jak i czystości mikrobiologicznej. W sumie zanim trafi do butelki sprawdzanych jest ok. 30 parametrów. Kontrolowana jest każda seria tak, aby mieć pewność, że oliwa zawarta w Oritolinie spełnia najwyższe standardy.

Gdzie można kupić Oritolin?

Oritolin można kupić w aptekach stacjonarnych i aptekach internetowych.

Dlaczego Oritolin ma tak długi aplikator?

Długi aplikator Oritolinu pozwala na dozowanie produktu na tylną ścianę gardła, gdzie umiejscowiony jest problem. Jeśli aplikator jest krótki, substancja dozowana jest na język i nie dociera w podrażnione i przesuszone rejony gardła.

Co daje oleista konsystencja Oritolin?

Dzięki oleistej strukturze Oritolin dobrze przylega do powierzchni błony śluzowej gardła. Tworzy na powierzchni ochronny film lipidowy, który z jednej strony osłania przed działaniem czynników zewnętrznych, a z drugiej stwarza dogodne warunki do regeneracji. Dodatkowo – podobnie jak w przypadku suchej skóry dłoni – jeśli chcemy ją nawilżyć stosujemy kremy o tłustej konsystencji, a nie wkładamy ich pod wodę. Oritolin nawilża błonę śluzową gardła poprzez tworzenie ochrony lipidowej.

Jakie są przewagi stosowania Oritolin nad stosowaniem pastylek nawilżających?

Przede wszystkim każda z grup preparatów ma swoje zalety i musimy wybrać to, co nam najbardziej odpowiada i pomaga. Co ważne stosując Oritolin możesz też stosować inne preparaty. Zalety Oritolin to:

 • na efekt nie musimy długo czekać -aplikacja trwa naprawdę szybko – 1 psik i gardło gotowe do mówienia. Tabletkę jednak trochę ssiemy;
 • mamy pewność, że zadziała tam gdzie powinien – dzięki długiemu aplikatorowi Oritolin działa na tylną ścianę gardła, gdzie umiejscowiony jest problem. Tabletki działają głównie w jamie ustnej i na przednią stronę gardła;
 • mamy spokój na długo – dzięki oleistej konsystencji efekt działania może trwać nawet kilka godzin. Tabletki nie mają takiej konsystencji;
 • jest przyjazny dla naszych finansów – jedno opakowanie starcza na 70 dni regularnego stosowania, podczas gdy opakowanie tabletek starcza średnio na 5- 10 dni stosowania.

Jakie są główne czynniki wpływające na suchość błony śluzowej?

Suchość błony śluzowej gardła może być spowodowana przez wiele czynników. Zaliczamy do nich:

 • czynniki środowiskowe (suche, zanieczyszczone powietrze);
 • praca głosem;
 • nawracające infekcje górnych dróg oddechowych;
 • niedrożny nos (infekcje, alergie, zapalenie zatok, krzywa przegroda nosowa);
 • stosowanie niektórych leków np. moczopędnych, sterydów wziewnych, kardiologicznych, psychiatrycznych, stosowanych w przeziębieniach;
 • radioterapia;
 • zmiany hormonalne np. niedoczynność tarczycy, menopauza;
 • wiek.

Dlaczego podczas kataru często cierpimy również na suchość błony śluzowej gardła?

Rolą nosa jest oczyszczanie, ogrzewanie oraz nawilżanie powietrza zanim trafi do naszych płuc. Jeśli nos nie działa sprawnie oddychamy przez usta. W takiej sytuacji do gardła trafia nieprzefiltrowane, zimne i suche powietrze prowadząc do podrażnień i infekcji błony śluzowej gardła. Śluzówka gardła jest bardzo silnie unerwiona, dlatego nawet minimalne jej przesuszenie skutkuje niemiłym uczuciem drapania czy zalegania wydzieliny.