zalety oritolinu infografika

ORITOLIN jest naturalnym preparatem zalecanym do stosowania w suchości błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Jest to problem dotyczący wielu osób, a jego przyczyny mogą być bardzo różne. Najbardziej powszechne przyczyny wystąpienia suchości błony śluzowej jamy ustnej i gardła to:

 1. Przebywanie w zanieczyszczonym środowisku (np. przebywanie w miejscach zanieczyszczonych smogiem, kurzem budowlany, oparami chemicznymi).
 2. Przebywanie w pomieszczeniach, gdzie powietrze jest ogrzewane lub klimatyzowane.
 3. Praca głosem.
 4. Częste infekcje dróg oddechowych.
 5. Niedrożny nos.
 6. Stosowanie leków (moczopędnych, sterydów wziewnych kardiologicznych, antydepresyjnych czy tabletek na przeziębienie).
 7. Radioterapia.
 8. Zmiany hormonalne (niedoczynność tarczycy, menopauza).
 9. Palenie papierosów.
 10. Wiek.

Czym wyróżnia się ORITOLIN?

ORITOLIN jest preparatem w 100% naturalnym, który można stosować długotrwale u dorosłych i dzieci od 6. roku życia. Jego skuteczność została potwierdzona w badaniu obserwacyjnym, które wykazało, że przynosi ulgę już po kilku aplikacjach, a u części osób nawet po pierwszej. Ma precyzyjny aplikator, działający w miejscu wystąpienia problemu, oraz oleistą formułę, która długo utrzymuje się na powierzchni śluzówki. Dzięki temu zmniejsza uczucie suchości gardła nawet do 8 godzin.

Skład:

Skład ORITOLIN jest w 100% naturalny – zawiera farmaceutycznie oczyszczoną oliwę z oliwek oraz witaminę E.

Farmaceutycznie oczyszczona oliwa z oliwek tworzy na powierzchni gardła warstwę, która chroni, nawilża i regeneruje błonę śluzową – efekt ten wzmacniają obecne w oliwie witaminy A i E. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni organizm przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniem komórek, wywoływanym przez wolne rodniki.

Gęsta, oleista konsystencja ORITOLIN sprawia, że utrzymuje się on na ściankach gardła dłużej niż preparaty nawilżające na bazie wody. Dzięki temu uczucie ukojenia trwa nawet przez kilka godzin.

Jak stosować ORITOLIN?

Rekomendowana częstotliwość używania preparatu u dorosłych i dzieci powyżej 12. r.ż. to 2 dawki stosowane 3 razy na dobę. W przypadku dzieci od lat 6 do 12 wystarczy zaaplikować pojedynczą dawkę 3 razy na dobę.

W celu uzyskania lepszego efektu staraj się nie spożywać płynów i pokarmów przynajmniej przez 15 minut po aplikacji preparatu

Jedno opakowanie wystarcza na 70 dni regularnego stosowania, dlatego ORITOLIN jest idealny dla osób, które mają przewlekły problem z suchością i podrażnieniem gardła.

W jakich przypadkach nie powinieneś stosować sprayu ORITOLIN?

Nie używaj ORITOLIN jeżeli:

 • jesteś w pozycji leżącej,
 • nie jesteś w stanie kaszleć,
 • jesteś uczulony na oliwę z oliwek lub witaminę E,
 • bez konsultacji z lekarzem, jeśli masz problemy z oddychaniem, świszczący oddech, poważne problemy z oddychaniem,
 • bez konsultacji z lekarzem, jeśli jesteś bezpośrednio po zabiegach w obrębie jamy nosowo-gardłowej,
 • opakowanie jest uszkodzone,
 • po upływie daty przydatności do użycia.

Czy ORITOLIN wchodzi w interakcje z lekami?

Nie, można używać go bezpiecznie nawet przy przyjmowaniu leków.

Czy po ORITOLIN mogą sięgać kobiety w ciąży?

Tak, preparat można stosować również w trakcie ciąży.

Czy są ograniczenia wiekowe związane z przyjmowaniem preparatu ORITOLIN?

Po preparat mogą sięgać osoby dorosłe oraz dzieci od 6. roku życia. Dzieci w wieku 6–12 lat powinny spryskiwać gardło pod nadzorem dorosłych.

Czy ORITOLIN powoduje skutki uboczne?

Nie odnotowano działań niepożądanych, wynikających z przyjmowania preparatu.

Wskazania

Kiedy warto stosować ORITOLIN?

 1. Czynniki środowiskowe ( suche, zanieczyszczone powietrze)
 2. Praca głosem
 3. Nawracające infekcje dróg oddechowych
 4. Niedrożny nos
 5. Stosowanie leków (moczopędnych, sterydów wziewnych kardiologicznych, antydepresyjnych czy tabletek na przeziębienie)
 6. Radioterapia
 7. Zmiany hormonalne (niedoczynnośc tarczycy, menopauza)
 8. Palenie papierosów
 9. wiek

Skład

Skład:

Skład Oritolin jest w 100% naturalny. Farmaceutycznie oczyszczona oliwa z oliwek tworzy na powierzchni gardła warstwę, który chroni, nawilża i regeneruje błonę śluzową – efekt ten wzmacniają obecne w oliwie witaminy A i E. Gęsta, oleista konsystencja sprawia, że Oritolin utrzymuje się na ściankach gardła dłużej niż preparaty nawilżające na bazie wody. Dzięki temu uczucie ukojenia trwa nawet przez kilka godzin.

Przed użyciem

Czym wyróżnia się ORITOLIN?

ORITOLIN jest preparatem w 100% naturalnym, który można stosować długotrwale u osób od 6. roku życia. Jego skuteczność została potwierdzona w badaniu obserwacyjnym, które wykazało, że przynosi ulgę już po kilku aplikacjach, a u części osób nawet po pierwszej. Ma precyzyjny aplikator, działający w miejscu wystąpienia problemu oraz oleistą formułę, która długo utrzymuje się na powierzchni śluzówki. Zmniejsza uczucie suchości gardła nawet do 8 godzin.

Czy są ograniczenia wiekowe związane z przyjmowaniem preparatu ORITOLIN?

Po preparat mogą sięgać osoby dorosłe oraz dzieci od 6. roku życia. Dzieci w wieku 6-12 lat powinny spryskiwać gardło pod nadzorem dorosłych.

Stosowanie

Jak często należy sięgać po ORITOLIN?

Rekomendowana częstotliwość używania preparatu to 3 razy na dobę. W przypadku dzieci od lat 6 wystarczy zaaplikować pojedynczą dawkę, u młodzieży powyżej 12 lat i osób dorosłych warto aplikować podwójną dawkę. Przed spryskaniem gardła konieczne jest wstrzymanie oddechu.

Jedno opakowanie wystarcza na 70 dni regularnego stosowania, dlatego ORITOLIN jest idealny dla osób, które mają przewlekły problem z suchością i podrażnieniem gardła.

Kto nie powinien sięgać po ORITOLIN?

Preparat jest z reguły dobrze tolerowany i pomaga na co dzień uporać się z problemem suchego gardła. Niemniej, nie powinny sięgać po niego osoby, które nie są w stanie kaszleć, mają trudności w oddychaniu, świszczący oddech, poważne problemy z przełykaniem, mocny ból gardła z towarzyszeniem gorączki, mdłości, nudności, afty. Przeciwwskazaniem jest także alergia na oliwę z oliwek lub witaminę E. ORITOLIN nie powinien być aplikowany w pozycji leżącej. W przypadku wątpliwości, czy stosować ORITOLIN, zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Działania niepożądane

Czy ORITOLIN powoduje skutki uboczne?

Nie odnotowano działań niepożądanych, wynikających z przyjmowania preparatu.

Czy ORITOLIN wchodzi w interakcje z lekami?

Nie, można używać go bezpiecznie nawet przyjmując leki.

Czy po ORITOLIN mogą sięgać kobiety w ciąży?

Tak, preparat można stosować również w trakcie ciąży.

Oritolin® - opinie

Uratowałem swój głos

Próbowałam różnych sposobów, od „domowych”, poprzez profesjonalne preparaty i żadne w 100% nie spełniły moich oczekiwań. Z przyjemnością stwierdzam, że Oritolin jest inny, niż wszystkie. Przede wszystkim skutecznie „naoliwia” gardło. Już po pierwszej aplikacji odczuwałam złagodzenie suchości. Miałam wrażenie, że lepiej, swobodniej mi się mówi. Skutki aplikacji Oritolinu utrzymują się długo (nie spływa, ale osadza się na ściankach gardła). Jeszcze lepsze efekty przyniosło codzienne, kilkukrotne używanie Oritolinu. Przestałam „odchrząkiwać” (nie czuję już takiej potrzeby). Kiedy mówię, nie odczuwam zmęczenia strun głosowych.

Jan Nowak, lektor, Warszawa

Z przyjemnością chciałabym podzielić się swoją opinią dotyczącą stosowania Oritolinu.

Konkursowy produkt dzięki formie sprayu jest łatwy w użyciu, jego naturalny skład wręcz zachęca do stosowania - ważne dla mnie są produkty pochodzenia roślinnego, które dzięki temu nie zaburzają flory bakteryjnej i nie wprowadzają chemicznych czynników do tak wrażliwego narządu jakim jest gardło u osób takich jak ja na co dzień pracujących głosem.Ponadto dzięki zawartości tłuszczów roślinnych buduje barierę na kształt płaszcza lipidowego skóry w warstwie błony śluzowej gardła, dlatego nie odczuwam suchości w gardle, ale wręcz przeciwnie- uczucie nawilżenia na długi czas. Delikatny zapach bardzo dobrze komponuje się z moim upodobaniem naturalności. Podsumowując gorąco polecam spray Oritolin, który okazał się naprawdę skuteczny w walce z notorycznie nawracającą suchością mojego gardła wynikającą z pracy głosem.

Monika Lasak, Łódź

SUPER-SPRAY takim mianem Oritolin tytułuje, ten produkt na MEDAL zasługuje!

Oritolin to naturalny spray, który moje gardło uratował! Suchość błony śluzowej skutecznie zlikwidował! W pracy intensywnie głosem pracuje, maluchy w przedszkolu wychowuje! Z chrypką często się borykałam, aż Oritolin spotkałam! Teraz moje gardło ulgę czuje, Oritolin aplikuje, głos odzyskuje! Naturalny skład Oritolinu na pochwałę zasługuje, miodowy smak mi pasuje! Skuteczny produkt w atrakcyjnej cenie, dla mojego gardła ten spray to ukojenie! Wystarcza na 70 dni regularnego stosowania, znikają z podrażnionym gardłem zmagania! Oritolin 2 - 3 razy dziennie stosuje, chrypka już mnie nie frustruje! Za super spray po 100 - kroć dziękuję! Wszystkim, którzy borykają się z wysuszoną śluzówką gardła REKOMENDUJE! Będziecie zadowolenie obiecuje!

Martyna Buras, Kielce

Dzięki temu, że stałam się szczęśliwą laureatką Państwa konkursu, miałam niebywałą przyjemność przekonać się o pozytywnych właściwościach sprayu Oritolin.

Moje gardło odetchnęło z ulgą od pierwszego użycia. Największe zaskoczenie to całkowicie naturalny skład produktu. Z natury jestem dużym sceptykiem i zawsze z rezerwą podchodzę do wszystkich nowinek, czy to kosmetycznych, czy leczniczych. Miło było stosować spray Oritolin i czuć, że przynosi on spodziewany efekt. Polecam go gorąco każdemu, kto jak ja miewa powtarzające się problemy z gardłem i chce mieć pewność, że wybrał dla siebie najlepszy produkt, poprawiający komfort codziennego życia.

Magda Wójcik, Konin

Początkowo zastanawiałam się nad działaniem preparatu ,gdyż syn przy nasilaniu alergii nie może usiedzieć bez kaszlu jednej dosłownie minuty.

Oczywiście okazja do wypróbowania nadarzyła się szybko. A więc tak ogólnie nie był zachwycony bo sprey nie ma smaku czekolady i po pierwszym uzyciu nie było za bardzo efektu. Z odruchu po powrocie ze szkoły zastosowaliśmy drugą aplikacje i się zastanawiałam czy atak go już puszcza czy faktycznie jest poprawa. Okazało się , ze gardło nie drapie i nie wymusza na nim kaszlu a jak już znów zaczynało bardziej drapać to sam przychodził właśnie po Oritolin= nawilżacz gardła.Duży plus bo syn nie lubi brać leków w ogóle . Test męża był trudniejszy gdyż jak to facet wylewny nie jest i nawet nie wiedziałam kiedy testował, bo on specyfików nie lubi.Ku mojemu zaskoczeniu został nakryty przez syna, który kazał mu użyć czegoś innego na gardło bo ten lek jest jego. Po wywiadzie mąż stwierdził , ze nie ma takiego uczucia , że musi sobie odkrzaknąć co go nawet czasem w nocy budziło. Nie jest u niego to efekt jeszcze 100% ale to jest dopiero bardzo dobry krok do przodu , ze sam po Oritolin siega jak gardło drapie. Sądze , ze stosując go częściej efekty będą 100 procentowe. My alergicy polecamy.

Małgosia Ojczymek, Ostrowiec Świętokrzyski

W zawodzie nauczyciela struny głosowe są szczególnie narażone na suchość i podrażnienia.

Pracuję od 16 lat i przyznaję, że coraz częściej miewam problemy z suchym gardłem oraz odczuwam uporczywe pieczenie w gardle, co doprowadza mnie do utraty głosu i łzawienia. Oritolin jest produktem na wskroś naturalnym, czerpiącym same dobrodziejstwa od Matki Natury. Pomaga mi nawilżyc gardło i trzymać je w świetnej kondycji wokalnej. Kilka kropel Oritolinu szybko nawilża struny głosowe i chroni je przed podrażnieniem . Niemalże natychmiastowo łagodzi uporczywą suchość i przynosi ukojenie. Delikatny olejek świetnie wspomaga mnie, tworząc ochronną barierę. Od tygodnia towarzyszy mi zawsze i wszędzie. To mój szkolny niezbędnik w pracy. Dzięki Oritolinowi czuję się zawsze pewna tego, że problemy z gardłem nie przeszkadza mi w prowadzeniu ciekawej lekcji. Teraz wiem, że z Orotolinem mogę wszystko- jest moją przepustką do wolności słowa.

Anetta Gawryluk, Piotrków Długi

Spray do gardła Oritolin stosuje od ok.3 tygodni i już udało mi się zapoznać z produktem.

Jego największą zaletą jest szybkie działanie. Olej dzięki swojej konsystencji nie spływa tak szybko ze ściany gardła, dłuższy czas po użyciu czuć łagodzące działanie preparatu. Już dwa psiknięcia przynoszą ulgę, czuć że gardło jest nawilżone i okryte ochronnym filmem. Jestem nauczycielką w przedszkolu, dlatego też spray Oritolin mam zawsze przy sobie. Codzienne rozmowy, śpiewanie piosenek, prowadzenie zabaw, także na świeżym powietrzu, nadwyrężają moje gardło, które mogę szybko ukoić sprayem. Zaskoczeniem był dla mnie smak produktu, który przy pierwszych użyciach był dla mnie nieprzyjemny, po kilku dniach przyzwyczaiłam się do niego i obecnie konsystencja i smak produktu nie przeszkadzają mi w użytkowaniu. Moim zdaniem produkt ma tylko jedną małą wadę, a jest to jego opakowanie. W moim egzemplarzu plastikowy dozownik bardzo łatwo zdejmuje się ze szklanej buteleczki przez co mam obawy czy wkładając go do torebki olej nie wyleje się z opakowania. Ogólnie oceniam produkt bardzo dobrze, nadal będę go używać i mam nadzieję, że zapobiegnie on uporczywemu odchrząkiwaniu i będzie codziennym wsparciem dla mojego gardła.

Karolina Depa, Kolbuszowa

Dopada mnie koszmarna chrypa.

Do tego wciąż ta suchość niesłychana, bo większość pomieszczeń jest ogrzewana. Moje nieszczęsne gardło o pomoc wołało, do pewnego dnia, kiedy Oritolin poznało. Teraz nie straszne mi jest ogrzewanie, i swojej pasji- śpiewu rozwijanie. Spray do gardła Oritolin działa idealnie, łagodzi podrażnione gardło genialnie. Spray wygodnie i łatwo się aplikuje, dzięki niemu ochronę i zdrowie zyskuje. On dobrotliwy olej z owoców oliwki posiada, to dobre nawilżanie zapowiada. Jest wydajny co bardzo sobie cenimy, z nim zimy wcale się nie boimy. Używa go moja cała kochana rodzina, nawet najmniejsza 6-letnia dziecina. Bardzo chętnie go wszystkim polecamy, za jego super działanie kochamy.

Monika Łapińska, Suwałki

Kiedy otrzymałam spray Oritolin pomyślałam, że to pewnie następny produkt, który tylko w świecie reklamy i marketingu jest rewelacyjny.

Spray więc tak sobie leżał kilka dni zanim nadarzyła się okazja, aby go sprawdzić. Po intensywnym tygodniu szkoleń poczułam, że kondycja mojego gardła spada. Zastosowałam dwie dawki Oritolin i muszę przyznać, że już po pierwszym użyciu byłam mile zaskoczona. Poczułam ulgę, lekko mi się oddychało a gardło było uwolnione od chrypki. Teraz stosuje Oritolin już codziennie i jestem szczęśliwa, że taki produkt powstał. Polecam go swoim znajomym i wiem, że bez niego na szkoleniach czułabym się mniej pewnie.

Martyna Wojcik, Łódź
1. Dr n. med. J. Andrzejewski „Ocena działania preparatu Oritolin® w suchości gardła w różnych grupach wiekowych”.
Oritolin® spray do gardła. Wyrób medyczny klasy I. Opakowanie: 30 ml, 425 dawek. Skład: Farmakopealny olej z owoców oliwki europejskiej, witamina E. Wskazania: Oritolin® może być stosowany we wszystkich stanach uczucia suchości gardła i jamy ustnej oraz chrypce, zwłaszcza w sytuacjach: suchości błon śluzowych pochodzenia farmakologicznego (np. stosowanie leków obniżających ciśnienie tętnicze czy leków antydepresyjnych), suchości gardła w przebiegu innych chorób, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, ścieńczenia błon śluzowych, intensywnej pracy głosem, przebywania w zanieczyszczonym środowisku czy pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych, palenia papierosów. Stosowanie: Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia: Wstrzymaj oddech i zaaplikuj preparat 2-3 razy na tylną ścianę gardła. Stosuj maksymalnie 4 razy dziennie. Dla dzieci w wieku 6-12 lat: Wstrzymaj oddech i zaaplikuj pojedynczą dawkę preparatu na tylną ścianę gardła. Stosuj maksymalnie 4 razy dziennie pod kontrolą dorosłych. Producent: Qpharma Sp. z o.o.
Wyrób medyczny jest przeznaczony do stosowania w celu leczenia lub łagodzenia przebiegu choroby, którego zasadnicze zamierzone działanie jest osiągane w wyniku zastosowania środków innych niż farmakologiczne, immunologiczne lub metaboliczne.